علم بهتر است یا ثروت !!!؟؟؟

 

دوباره آغاز ماه مهر ، دوباره بابا آب داد ، دوباره

            موضوع انشاء : علم بهتر است یا ثروت !!!؟؟؟

 

سوالی غرق ابهام و بی پاسخی ، برای سالیان سال .

شاید شاید این دو مکمل هم باشند ، البته شاید .

اکثر اوقات و باز هم اکثر اوقات ثروت به مراتب از علم بهتر است ، هر شخصی نمی تواند به راحتی این امر را انکار نماید .

گاهی اوقات که با دوستان هم رده ی خود گفتگویی داریم ، به لحاظ موقعیت سنی ،  حرفهای مختلفی ازجمله بحث تلخ و شیرین ازدواج به میان می آید .

شیرین شاید فقط از نظر مستقل شدن و دو نفره شدن ، و تلخ باز میگردد به موضوع انشاء و نتیجه گیری بهتر بودن ثروت به خصوص در امر ازدواج و جالب اینکه ثروت زیاد هم بدون تضمین خوشبختی می باشد !

متاسفانه امروزه در اکثر و اکثر موارد با داشتن پول ، آن هم در حد کلان  می توان تا حدودی مثلا به ایده آل (آن هم نه کامل) رسید ، توقعات بالا ، خرج و مخارج و رسم و رسومات دست و پا گیر و اضافی و فوق العاده گران و چه ها و چه ها .

همه چیز پول (خانه ، ماشین ، شغل  پر در آمد ، طلاجات گران قیمت ، مهریه ، بهترین مراسم عروسی با تجهیزات و جزئیات کامل ، ماه عسل(آن هم از نوع خارجه) و ... ) .

همیشه به این نتیجه رسیده ایم که بدون پول (کلان) نمی توان به آسایش و همسر مورد نظر و خیلی چیزهای دیگر رسید .

زمان عشق راستین و معرفت و مرام و پرستیدن و دوستت دارم از ته دل گذشته ، خیلی وقت است که گذشته ، صداقت بی معنی شده ، کسی ایمان را نمی فهمد و با خدا بودن جزو شرایط قطعی ازدواج نیست .

سخن کوتاه می کنم و

نتیجه اینکه : عشق را باید در دل کشت و پول را جایگزین کرد .

والسلام

 

/ 17 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدف(شب تنهایی)

سلام ممنون از تبریکت.خوشحالم کردی یه کیک طلب شما یه کادو هم طلب من[گل][چشمک]

عسل

همین که اومدی و تبریک گفتی واسه من بزرگترین کادوهه[گل][قلب]

رضا

با سلام و درود فراوان بر شما دوست عزیز و گرامی و قلم توانمندتان و آرزوی تندرستی و سعادتمندی شما در تمامی مراحل زندگانی ، باستحضار حضرت عالی میرساند کلبه درویشی حقیر با مطلبی آموزنده با عنوان. ..".. محبت + گذشت = دوست داشتن.."...بروز شده است ..خوشحال خواهم شد دیدن کنید و نظرات ارزشمند خود را مرقوم فرمائید ، مثل همیشه منتظر قدمهای سبز و حضور گرمتان هستم .. ....ارزش انسان ز علم و معرفت پیدا شود ...بی هنر گر دعوی بی جا کند رسوا شود ....هر که بر انسانهای حق پیوست عنوانی گرفت ...قطره چون وصل به دریا شود دریا شود ..ای که بر ما میکنی از جامه نو افتخار ...افتخار آدمی کی جامعه دیبا شود....درپناه حق و خدا نگهدارتان [گل]

همراز

سلام سیاووش عزیز میبخشی اگه دیر به دیر سر میزنم . همیشه واسه جواب این سوال موندم !! به روزم موفق باشی[گل]

کدبانوی دیجیتالی

از حضور شما در وبلاگم ممنونم . پرشین وبلاگ برای دومین سال پیاپی نظرسنجی انتخاب بانوان برتر وبلاگستان فارسی را برگزار می کند. از شما دوست عزیز دعوت به عمل می آید در این نظر سنجی شرکت نمایید . با تشکر لینک نظرسنجی: http://persianweblog.ir/topblogs/topblogs.aspx

سارا(همکلاسی)

سلام خیلی زیبا بود.خوشحال میشم سر بزنید راستی لینک کردم با اجازه

مهری حسینی

سلام سیاوش عزیز اگر چه این موضوع از گذشته تا حال برای همه ی ما موضوع انشا بوده اگر عده ای قبلا ثروت را ترجیع داده ایم در این چند سال اخیر همه به این نتیجه رسیده ایم که ثروت بهتر است چرا که شرایط سخت زمانه این را ایجاب می کند. بدون ثروت جوان ما سرشکسته در مقابل گرسنگی فرزندان ،مشکل در ازدواج ،افسرده و ... .در مقابل هزاران جوان تحصیل کرده و دانشگاه رفته به خاطر بی کاری و بی پولی دچار مشکل هستند .خداییش ثروت تقدم دارد بر علم .هرکس عکسش را بگوید لاف امده.ایزد یارت .[گل]

مهری حسینی

من هم عید رو به شما تبریک میگم .[گل] سبز باشید. از علی و آل او جو درد عشق جفت شش آورده حق در نرد عشق " از احمد عزیزی"

مهری حسینی

امدم مطلب جدیدی بخوانم خبری نبود.ایزد نگهدارت .