Windows7 جایگزین Windows Vista
ساعت ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/۱٩  کلمات کلیدی: کامپیوتر

درصد بالایی از جمعیت کامپیوتری جهان مصرف کنندگان محصولات مایکروسافت به خصوص ویندوز آن میباشند و امروزه اکثر آنان با Windows Vista کار کرده اند و شاید نتوانسته اند به راحتی با آن ارتباط برقرار کنند ، از این رو مایکروسافت در تلاش است برای این دسته از مصرف کنندگانش محصولی جدید به بازار عرضه کند .

در حالی که تا کنون یک نسخه بتا از Windows7 عرضه شده ، اما قرار است نسخه بعدی از نوع RC (نسخه مناسب) باشد تا راه برای عرضه نسخه نهایی Windows7 باز شود .

مایکروسافت تا کنون بدینگونه ویندوز ارائه نموده که ابتدا چند نسخه آزمایشی یا بتا ، سپس RC ، در نهایت نسخه اصلی را روانه بازار می نموده ، اما این بار یک نسخه بتا عرضه نموده و انتظار میرود نسخه RC طی چند ماه آینده در دسترس مصرف کنندگان قرار گیرد ، در عین حال مقامات مایکروسافت از تعیین هرگونه برنامه زمانبندی آن خودداری نموده اند و گفته اند درحال حاضر چنین کاری غیر ممکن است .

پیش از اینها اعلام شده بود که Windows7 اواخر سال 2009 و یا اوایل سال 2010 عرضه میشود ، اما به نظر میرسد مایکروسافت قصد دارد با عرضه هرچه سریعتر Windows7 ناکامی خود در Windows Vista را جبران کند .